Naše tělo má až zázračnou schopnost sebeuzdravování. S touto schopností jsme se narodili, ale pokud ji vědomě nepoužíváme, začíná se vytrácet.

Naše životní energie bývá často blokována nebo ji máme nerovnoměrně rozloženou v těle. V hlavě jí míváme přebytek a myšlenky nám skáčou jako opice, v trupu jí máme nedostatek, stažené břicho a nahrbená záda nás trápí bolestí, prsty potřebují pořád něco dělat,… Každý má svůj vlastní způsob jak se uvolnit. Dochází s uvolněním i k obnově vitality člověka?

Blokády v těle

Člověk s nízkou hladinou energie bývá napjatý, často je netrpělivý. Většinou zažívá stres a trpí na chronický únavový syndrom. Chronické napětí se objevuje hlavně ve svalech ramen, svalstvu krku, břicha, pánevní oblasti a v zádovém svalstvu.

Bývá výsledkem šoku, dlouhodobého stresu a/nebo opakovaných zátěžových situací. Tzv. energetický blok, svalový pancíř, negativně ovlivňuje hospodaření s energií v těle. Často vzniká už v dětství, nebo pokud neumožníme tělu se po stresových událostech adekvátně uvolnit. Důsledkem bývá nedostatečné povrchové dýchání, jehož vlivem dochází ke špatné látkové výměně a poklesu energie.

Bioenergetika

Pokud má člověk dostatek energie, pohybuje se uvolněně, cítí se a působí harmonicky a klidně. Je vitální a radostný.

Existuje mnoho způsobů jak tělo uvolnit a dodat mu energii, jak rozvíjet a kultivovat jeho přirozenou schopnost sebeuzdravování. Cílem bioenergetického přístupu je osvobodit člověka od chronického napětí, zvýšit jeho energii a znovunastolit volné proudění energie v těle. K tomu používá biodynamické masáže, bioenergetické cvičení a bodyterapii.

Naším cílem může být zvýšení citlivosti k vlastnímu tělu, vnímání příjemných vnitřních pohybů, které se projevují obyčejnou pohodou, klidem a radostí.

Biodynamické masáže

Jsou jemné techniky, při kterých se uvolňuje svalový pancíř. Masáž pracuje s energetickými blokádami a umožňuje energii proudit do míst, kde je jí nedostatek a odvádět ji z míst, kde je energetický přebytek. Masáže jsou hluboce uvolňující a relaxační. Jsou účinné především při bolestech hlavy a zad, migrénách, poruchách spánku, dlouhodobé únavě či projevech stresu. Bezprostředně pomáhají k obnovení sebeúzdravných schopností těla.

  • Masáž Vám pomůže vybrat zkušená masérka.
  • Biodynamické masáže se mohou dělat i přes volné oblečení
  • Hodinu před masáží je vhodné nejíst.
  • Po masáži hodně pijte, nejlépe čistou vodu.
  • Na masáž nechoďte při horečce, infekci, a když užíváte antibiotika.
  • Po operacích a chemoterapii se nejprve poraďte s lékařem, jestli je masáž vhodná.

Kde se bioenergetika vzala

Vychází z práce rakouského psychoanalytika Wilhelma Reicha, kterou dále rozvinul jeho žák, americký lékař a psychoterapeut Alexander Lowen. Někdy se označuje za most mezi východními naukami o vědomí a těle a západní psychologií.

 

Objednat se na masáž