Detoxikační masáže podporují imunitní systém, čistí tělo od toxinů, čistí a zprůchodňují meridiány v těle, rozhýbávají lymfu.​Stejně jako si každý rok na jaře zkontrolujeme a dofoukneme kolo, pravidelně jezdíme do servisu s autem, je vhodné, aby člověk po 40 dělal pravidelně očistu i svého těla. Detoxikační masáže podporují imunitní systém, čistí tělo od toxinů, čistí a zprůchodňují meridiány v těle, rozhýbávají lymfu. Nejsou jen luxusem, ale pravidelné opakování masáží má i léčebný charakter. 

Častým příznakem toho, že nám nefunguje lymfatický systém, jak by měl, bývají otoky nohou, chronická únava a bolesti hlavy i vyšší sklon k infekcím horních cest dýchacích. Plynulý tok lymfy zajišťuje tlak svalů, to znamená pohyb těla. Lidé, kteří ho zanedbávají, mohou mít s cirkulací lymfy problémy. Systém se zanáší a nefunguje tak efektivně, jak by měl. 

Lymfatický systém je důležitou součástí naší imunity. Jde o jakousi čističku tekutin v tkáních. Jeho součástí jsou i lymfatické uzliny, kde se soustřeďuje větší množství bílých krvinek. Lymfatická masáž je zaměřená na detoxikaci těla, rozproudění lymfatického systému a zvýšení imunity těla. 

Lymfatická drenáž má velký význam, pokud trpíte otoky, pro diabetiky a pacienty s migrénami, při akné, celulitidě, osteoporóze, roztroušené skleróze, po mozkových mrtvicích, operacích kloubů. Doporučuje se sportovcům na odplavení kyseliny mléčné ze svalů v rámci regenerace těla. Je vhodná před plánovaným chirurgickým zákrokem (např. extrakce zubu, výměna kloubu, operace) a při sedavém způsobu života. Pravidelné lymfatické masáže mají velký význam pro ženy, kterým byl operativně odstraněn karcinom a s ním i lymfatické uzliny v podpaží.

Doporučuje se série 5-10 masáží vždy, když se mění roční doby, nejlépe na jaře a na podzim.

Při problémech s prouděním lymfy je vhodné doplnit sérii masáží i cvičením a břišním dýcháním. I zdraví lidé by měli absolvovat 1-2x do roka lymfatickou masáž, odplaví odpadní látky, zmírní otoky a posiluje imunitu a zlepšuje stav pokožky.

Medová masáž má detoxikační a revitalizační účinky. Při medové masáži dochází nejen k čištění pórů, ale také k důkladnému prokrvení pokožky. Tělo se vyčistí od toxinů a usazenin, které se v průběhu let nahromadily z okolního prostředí, potravin a léků. Dobře viditelné jsou pozitivní účinky na stárnoucí pleť nebo pleť nečistou po akné. 

Medové masáže jsou vhodné při vyčerpání a slabosti v důsledku stresu, onemocnění vnitřních orgánů, při napětí, nervových poruchách a stavech neklidu.

Medové masáže se dobře osvědčují při: 

 • potížích krevního oběhu
 • alergiích (kromě alergií na včelí produkty)
 • revmatických onemocněních svalů a kloubů
 • artróze
 • žaludečních a střevních poruchách
 • plísňových onemocněních střev, pokožky či orgánů
 • chronické rýmě a chorobách vedlejších dutin
 • bolestech hlavy
 • nervových poruchách všeho druhu, depresích
 • potížích s usínáním a nespavostí
 • poruchách jater, ledvin, slinivky břišní

Masíruje se čistým bio včelím medem a součástí masáže je i zábal. Doporučuje se série 5-10 masáží, záleží na stavu těla. Nedoporučuje se mužům s chlupatými zády. 

Meridiánová masáž může být zajímavou alternativou k akupunktuře. Pokud se bojíte jehel a chcete vyzkoušet čínskou medicínu, je meridiánová masáž to pravé pro vás. Pokud na akupunkturu už chodíte, meridiánová masáž může zintenzivnit a urychlit dosavadní léčbu. Je to Intenzivní masáž, při které dochází k čištění a zprůchodnění meridiánů. 

Meridián je energetická dráha, která je přiřazená k určitému orgánu. Před masáží se provádí pulzní diagnostika, na jejím základě se masáží čistí daný meridián. Používá se speciální masážní destička guasha na pročištění a zprůchodnění energie v meridiánů. 

Uvolňují se nahromaděné blokády v drahách jednotlivých orgánů a dochází ke zlepšení jejich funkcí.

Při opakovaném zprůchodnění drah je cítit úleva a zlepšení zdravotních potíží, které se k problematické oblasti vážou.