Antistresový program

Dlouhodobý stres způsobuje obecně blokády životní energie, která potřebuje cirkulovat. Projevuje se známými migrénami, ztuhlým svalstvem v oblasti šíje či pánve, bolestí zad, poruchami spánku, soustředění, erekce, ztráty libida a mnoha dalšími nepříjemnostmi. Pokud se stresem začnete efektivně pracovat a naučíte se odpočívat a zklidnit mysl, postupně se začne stres odbourávat a snižovat. Řada malých kroků vede postupně k viditelnému výsledku. V poslední době je jedním z nejlépe hodnocených nástrojů na snížení hladiny stresu mindfulness. Antistresový program je založený na principech mindfulness a obohacený o pár technik, které podporují uvolnění těla a plynulé proudění energie.

Co program obsahuje

Antistresový program
Antistresový program
jarní únava

Jóga 

Jednoduché cvičení na uvolnění těla podle principů zdravého pohybu. Obsahuje navíc techniky vnitřní úsměv a břišní dech. 

Antistresová automasáž   

  • Stimuluje akupresurní body 
  • Podporuje imunitní systém
  • Podporuje emocionální rovnováhu

Technika: rotace, třepání, klepání

Antistresová masáž 

Pomalé a dlouhé doteky na celém těle vám dopřejí kvalitní odpočinek. Biodynamické techniky se zaměřují na uvolnění fascíí. Fascie vyplňují prostor mezi jednotlivými svaly a orgány. Uvolnění této vazivové tkáně rozprostřené po celém těle uvolní i to nejhlubší napětí a tělo efektivněji zregeneruje.

Technika: biodynamická srdíčková masáž.

Autogenní tréning 

Naučíte se kvalitně relaxovat, přivedete pozornost ke svému tělu a dechu. Tím získáte víc energie. Základní principy autogenního tréninku jsou relaxace a koncentrace. Relaxace znamená uvolnění svalstva. Svalové uvolnění umožňuje navodit klid mysli a současně zharmonizovat činnost vnitřních orgánů. Koncentrace při autogenním tréninku spočívá v soustředění na určitou představu, která pak ovlivňuje organismus. Patří k nim nácvik pocitu tíhy, pocitu tepla v končetinách, vnímání klidného dechu, pravidelného tepu srdce, tepla v břiše a chladu na čele. 

Autogenní tréning je vhodné provádět v pohodlné pozici, s vypnutým telefonem, ničím nerušeni. Základní podmínkou k úspěchu je pravidelný nácvik. 

V případě, že by při nácviku některého cvičení docházelo opakovaně k nepříjemným pocitům, doporučuji od tohoto cvičení upustit. 

Praxe všímavosti 

Automatismy lze nahradit vědomím. Vědomí přináší víc energie a radost z prožívání. 

Většinu dne prožijeme v automatickém kolotoči smyslových vjemů, kolotoči emocí a činností. Ani si neuvědomujeme, že žijeme.  Zaměříme se na vědomé prožívání smyslů, pocitů a činností. Jednoduše tím, že jim věnuji pozornost, všímám si jich, přivádím více vědomí do svého života. Více vědomí znamená více energie. Energie může změnit pocity, ve kterých jsme uvěznění a zvýšit naši radost.

Meditace 

Naučíte se základní meditační praxi, kterou budete schopní dělat kdykoliv a kdekoliv. Jakmile pochopíte základní princip, už nikdy ho nezapomenete. Je to jednodušší, než si myslíte. Jediné co potřebujete, je tréning. Vaše meditace zůstane vždy s vámi.

DON’T HESITATE, MEDITATE. Sugandho

Domácí praxe 

Pokud chcete snížit hladinu stresu, je potřeba každý den věnovat 30-60-90 minut na cvičení, autogenní trénink a meditaci. K tomu dostanete materiál ke cvičení i meditaci, doporučenou nahrávku autogenního tréningu. 

Naučíte se

  • Efektivně odpočívat
  • Správně protáhnout a aktivizovat tělo 
  • Zklidnit mysl
  • Pracovat s dechem
  • Přinést vědomí do své každodennosti

Všechny tyto dovednosti mírní stres a jeho nepříjemné projevy. Tím se zlepšuje vnímání, prožívání nahrazuje autopilota a to vede ke klidnějšímu i spokojenějšímu životu.

Test: je program pro mě?

Můžete si odpovědět na otázky teď a po skončení programu. Jsem přesvědčená, že se budete na škále pocitu vyrovnanosti přibližovat k pomyslnému středu.

Jak máte kvalitní spánek?
Jak často se rozčilujete nebo máte pocit, že vybuchnete?
Jak jste spokojený sám se sebou?
Jak vnímáte pocit radosti?
Máte ztuhlá ramena, trapézy nebo záda?
Jak často jste nervózní nebo vnímáte stres?
Jak vnímáte plnost svého života?
Máte pocit, že nic nestíháte, prožíváte frustraci a den by měl mít 50 hodin?

Málo kvalitní 1 – 10 hodně kvalitní
Nikdy 1 – 10 hodně často
Nespokojený 1 – 10 velmi spokojený
Žádná 1 – 10 hodně radosti
Nikdy 1 – 10 často
Nikdy 1 – 10 často
Nenaplněný 1 – 10 plný
Velmi často 1-10 nikdy

Čím vyšší počet bodů za spánek, spokojenost, radost a plnost života máte, tím víc prožíváte uvolnění a techniky antistresového programu se můžete naučit a začít je používat v době, kdy se začnou vytrácet.

Pokud máte vysoký počet bodů za rozčilování, ztuhlá záda, nervozitu, nestíhání a frustraci, vaše pomyslná vana je plná stresu a je na čase se naučit, jak se vypouští. Jakoukoliv techniku na zmírnění stresu vřele doporučuji.

Antistresový program

INDIVIDUÁLNÍ LEKCE

Zklidněte mysl, naučte se pracovat s dechem a správně protáhnout tělo na individuální lekci antistresového programu. Tyto dovednosti mírní stres a jeho nepříjemné projevy.

Cena: 1300 Kč / 90 minut