Jóga

POSÍLÍ A HARMONIZUJE

Pohyb, dech a vizualizaci propojuji v klasických hodinách hatha jógy k dosažení maximálního uvolnění, protažení a posílení těla. Zaměřuji se na pomalé cvičení a navázání kontaktu s vnitřním prostorem těla. Uplatňuji principy zdravého pohybu podle úžasné učitelky Lenky Oravcové. Jednoduše řečeno: nejde o výkon, ale o prožitek. Pravidelná jógová praxe tělo posílí a udržuje ho pružné. Dochází k harmonizaci těla a mysli.

Skupinové lekce

PÁTEK 18:00 – 19:00
Kulturní dům Skalička (vchod je po schodech nahoru, dveře vlevo)

V kurzu pro začátečníky se naučíte:

 • základní principy jógových pozic,
 • plný jógový dech a základy pránájámy,
 • bleskové uvolnění celého těla,
 • cviky na protažení vhodné na ráno,
 • cviky na posílení středu a dalších partií,
 • cviky, aby záda nebolela.

Při pravidelné praxi brzy uvidíte změny sami na sobě.

Cena:
200 Kč / 1 lekce 60 minut
1 800 Kč / 10 lekcí předplatné

Individuální lekce

Vhodné pro ty, kteří nemohou nebo nechtějí navštěvovat skupinové lekce. Výhodou je možnost zaměření se na konkrétní téma. Společně se budeme věnovat správnému provedení vhodných ásan a uvolnění těla, dechovým technikám, hluboké relaxaci a meditaci podle vašich potřeb. 

Cena:
800 Kč / 1 lekce 60 minut
7 000 Kč / 10 lekcí předplatné

ANTISTRESOVÝ PROGRAM

Dlouhodobý stres způsobuje obecně blokády životní energie, která potřebuje cirkulovat. Projevuje se známými migrénami, ztuhlým svalstvem v oblasti šíje či pánve, bolestí zad, poruchami spánku, soustředění, erekce, ztráty libida a mnoha dalšími nepříjemnostmi.

Pokud se stresem začnete efektivně pracovat, naučíte se odpočívat a zklidnit mysl, postupně se začne stres odbourávat a snižovat. Řada malých kroků vede postupně k viditelnému výsledku. V poslední době je jedním z nejlépe hodnocených nástrojů na snížení hladiny stresu mindfulness.

Antistresový program je založený na principech mindfulness a obohacený o pár technik, které podporují uvolnění těla a plynulé proudění energie.

Co program obsahuje:

Jóga
Jednoduché jógové cvičení na uvolnění těla podle principů zdravého pohybu. Obsahuje navíc techniky vnitřní úsměv a břišní dech.

Antistresová automasáž

 • Stimuluje akupresurní body
 • Podporuje imunitní systém
 • Podporuje emocionální rovnováhu

Autogenní tréning
Naučíte se kvalitně relaxovat, přivedete pozornost ke svému tělu a dechu. Tím získáte víc energie.

Základní principy autogenního tréninku jsou relaxace a koncentraceRelaxace znamená uvolnění svalstva. Svalové uvolnění umožňuje navodit klid mysli a současně zharmonizovat činnost vnitřních orgánů. Koncentrace při autogenním tréninku spočívá v soustředění na určitou představu, která pak ovlivňuje organismus. Patří k nim nácvik pocitu tíhy, pocitu tepla v končetinách, vnímání klidného dechu, pravidelného tepu srdce, tepla v břiše a chladu na čele.

AT je vhodné provádět v pohodlné pozici, s vypnutým telefonem, ničím nerušeni. Základní podmínkou k úspěchu AT je pravidelný nácvik. V případě, že by při nácviku některého cvičení docházelo opakovaně k nepříjemným pocitům, doporučuji od tohoto cvičení upustit.

Praxe všímavosti 

Většinu dne prožijeme v automatickém kolotoči smyslových vjemů, kolotoči emocí a činností. Ani si neuvědomujeme, že žijeme.

Automatismy lze nahradit vědomím. Vědomí přináší víc energie a radost z prožívání. Zaměříme se na vědomé prožívání smyslů, pocitů a činností. Jednoduše tím, že jim věnuji pozornost, všímám si jich, přivádím více vědomí do svého života. Více vědomí znamená více energie. Energie může změnit pocity, ve kterých jsme uvěznění a zvýšit naši radost.

Meditace

Naučíte se základní meditační praxi, kterou budete schopní dělat kdykoliv a kdekoliv. Jakmile pochopíte základní princip, už nikdy ho nezapomenete. Je to jednodušší, než si myslíte. Jediné, co potřebujete, je tréning. Vaše meditace zůstane vždy s vámi. 

Domácí praxe 

Pokud chcete snížit hladinu stresu, je potřeba každý den věnovat 30-60-90 minut na cvičení, autogenní trénink a meditaci. K tomu dostanete materiál ke cvičení i meditaci, doporučenou nahrávku autogenního tréningu. Při každodenní 2 měsíční praxi zaručuji výsledky.

Naučíte se 

 • Efektivně odpočívat
 • Správně protáhnout a aktivizovat tělo
 • Zklidnit mysl
 • Pracovat s dechem
 • Přinést vědomí do své každodennosti

Všechny tyto dovednosti mírní stres a jeho nepříjemné projevy. Zlepšují vnímání, skutečné prožívání nahrazuje autopilota a to vede ke klidnějšímu i spokojenějšímu životu.

Skupinová lekce

Úterý 18:00 – 19:30
Jaselská 8, Brno

Bude otevřena při účasti minimálně 3 osob.

Cena:
350 Kč  / lekce 90 minut / 1 osoba
3 000 Kč / 10 lekcí předplatné

Individuální lekce

Lekce 90 – 120 minut podle vašich časových možností

Cena: 1 200 – 1 600 Kč / lekce