„Dobrý den, ráda bych se objednala na masáž.“
„Na jakou? Tao, bio, kranio?“
„Ach jo, všechno musí být tak složité,“ jede vám v hlavě.
„No …, a jaký je mezi nimi rozdíl,“ snažíte se získat čas.
Z druhé strany se ozve rychlá nesrozumitelná odpověď. Není vám jasné vůbec nic, ale z hlasu cítíte, že paní recepční už začíná být nervózní.
„Tak třeba tu bio“ vyberete si nejistě.
Až do termínu svého vytouženého odpočinkového odpoledne trnete, co se vlastně bude dít.

Možná jste zažili něco podobného. Sama taky nemám ráda, když si mám vybrat a nerozumím ani jedné z možností. Abych vám usnadnila výběr, popíšu jednotlivé typy masáží a kritéria, která jsou dobrá zvážit.

Zeptejte se sami sebe, zda je pro vás masáž činnost, kterou chcete zařadit do svého programu pravidelně, příjemná odbočka ze stereotypu nebo poslední záchrana při nedostatku sil a akutní potřebě dobít baterky. Je dobré si uvědomit, jaký typ doteku vám dělá dobře, jestli jemný, pomalý, intuitivní nebo dáváte přednost masáži, kde se střídají různé typy doteků a jejich intenzita je vyšší. Upřednostňujete doteky na kůži nebo si přejete mít lehké oblečení?

Pokud potřebujete rychle obnovit síly, je to opravdu dobrý způsob, jak si pomoci. Nelze ale očekávat, že výsledky masáže vydrží týdny. Jestliže chcete uspokojivý výsledek, dopřejte si aspoň 3 masáže v rozmezí 2-3 týdnů.

Když se rozhodnete dopřát si masáž pravidelně, sami zjistíte, jaká frekvence vám dělá dobře. Potom můžete střídat druhy masáží podle aktuálního stavu. Já si dopřávám masáž u kamarádky pravidelně jednou za měsíc. Někdy vynechám, ale když cítím, že tělo potřebuje péči, klidně si ji zopakuji v týdenním intervalu několikrát.

A jakou vybrat?

Pokud jste unavení, vyberte si energetizující, pokud jste podráždění, zvolte harmonizační nebo protistresovou.

Antistresová masáž je ideální volba, pokud jste přetížení, pod stálým dlouhotrvajícím tlakem. Nezáleží na tom, jestli jste maminka na mateřské nebo pracujete v kanceláři, vedete hromady projektů nebo jste manažer a nesete velkou zodpovědnost. Protistresová masáž je jako návštěva lázní. Pomalé, dlouhé doteky na celém těle vám dopřejí kvalitní odpočinek. Při pravidelném opakování:

  • zlepšuje nespavost,
  • upravuje vysoký krevní tlak,
  • příznivě působí při srdeční arytmii,
  • snižuje nervozitu a obnovuje vitalitu.

Provádí se s olejem nebo bez, podle vaší preference.

Energetizující masáže jsou ideální při chronické únavě a vyčerpání. Biodynamická energetizující vám dodá energii okamžitě. Při pravidelných návštěvách získáte dostatečný přísun energie a naučíte se jednoduché techniky k udržení optimálního energetického náboje v těle. Může se provádět přes volné oblečení i na holou kůži. Masáž je celotělová, doteky jsou rychlé, vitalizující, středně intenzivní.

Tao – skvělá energetizující masáž – skvělá energetizující masáž pro muže a ženy, kteří mají spoustu povinností. Při masáži se střídá intenzita doteků i řada masážních technik na celém těle. Dochází k hlubokému uvolnění zad a pánve, aktivují se energetická centra a dráhy meridiánů. Při masáži se používá olej. Pocit, který budete mít po tao zážitku je opravdu výjimečný.

Harmonizační masáže jsou vhodné pro osoby, u kterých se střídá často pocit nervozity, úzkosti a únavy, mají výkyvy nálad nebo sklony k impulzivnímu chování. Místa s vysokým napětím uvolňuje a tam, kde tělo energii potřebuje, ji doplní. Může se provádět přes volné oblečení i na holou kůži. Masáž je celotělová, střídá se intenzita i rychlost. Vhodná pro všechny osoby

Kranio není přímo masáž, ale terapeutická harmonizační metoda, která celostním a bezpečným přístupem pomáhá našemu systému najít cestu k rovnováze a zahájit léčivé procesy. Během ošetření jste ve stavu hluboké relaxace a tělo regeneruje své energetické zdroje. Provádí se přes oblečení, dotyk je velmi jemný. Více vám kranio přiblíží článek „krása kranioterapie“. Je vhodná pro citlivé osoby nebo pro ty, kteří nemají rádi silný dotek.

BIO masáž? Proboha, co to je? Biodynamické techniky pracují s celým tělem a umožňují v těle rozvést energii tam, kde je jí nedostatek. Z míst, která jsou napjatá a drží vysoký energetický náboj, ji naopak odvádějí.  Jednoduché a neustále opakující se pohyby člověka ukolébají do příjemné relaxace a podle rychlosti a intenzity pohybu buď tělo energetizují nebo uvolňují. Po masáži se budete cítit klidní, silní a uvolnění. Tento typ ošetření se může provádět přes lehké oblečení bez oleje, i na kůži s olejem.

Chelation je vhodná volba pro velmi citlivé muže nebo ženy. Provádí se přes lehké oblečení. Zažijete jemné, pomalé a dlouhotrvající doteky na energetických centrech a jemnou práci s energií. Harmonizuje a navozuje pocit klidu. Doporučuji zvláště ženám, které nesnesou intenzivní dotyk nebo dotyk na holou kůži.

Masáže pro ženy

Možná už dlouho řešíte téma, které se vám začíná projevovat na fyzickém těle. Chronická únava, neustálý stres, pocit, že nejste dost dobrá, citlivá, výkonná, … Nebo jste výkonná až příliš a slovo odpočinek vypadlo z vašeho slovníku. Pomocí dechu, hluboké relaxace a jednoduchých masážních technik se v sérii masáží pro ženy znovu spojíte se silou své intuice.

Uvolněné napětí z pánve oživí vaši sílu, aktivace meridiánů srdce probudí vaši jemnost. Postupně se naučíte vnímat a používat všechny své kvality, intuici, jemnost a sílu k vlastní radosti a užitku. Sérii masáží přizpůsobuji podle individuálních potřeb každé ženě na míru. Může to být intenzivní 3-5 dílná cesta, můžete několikrát opakovat stejný námět, který vnímáte pro sebe jako nejvhodnější nebo se můžete jednotlivých témat jen náznakově dotýkat a procházet motivy téměř snovým způsobem.

Váháte a pořád si nemůžete vybrat? Nevadí, chvíli před masáží si popovídáme a společně vybereme pro vás nejvhodnější.

Při masážích, při kterých je to potřeba, používám bio slunečnicový olej Saloos. Je bez vůně, lehký, dobře se vstřebává. Pokud máte specifické požadavky ohledně množství nebo druhu oleje, dejte prosím vědět předem.

Masáže, které najdete na těchto stránkách, jsou pro zdravé osoby. Jsou hluboce relaxační a vitalizující, podporují sebeúzdravné mechanismy v těle. S akutním úrazem, v těhotenství, při horečce, onkologickém onemocnění a v psychiatrické péči není vhodné na relaxační masáže chodit.

 

Objednejte se na masáž