„Dobrý den, ráda bych se objednala na masáž.“
„Na jakou? Tao, bio, kranio?“
„Ach jo, všechno musí být tak složité,“ jede vám v hlavě.
„No …, a jaký je mezi nimi rozdíl,“ snažíte se získat čas.
Z druhé strany se ozve rychle odvykládaná nesrozumitelná odpověď. Není vám jasné vůbec nic, ale z hlasu cítíte, že paní recepční už začíná být nervózní.
„Tak třeba tu bio,“ vyberete si nejistě.
Až do termínu svého vytouženého odpočinkového odpoledne trnete, co se vlastně bude dít.

Možná jste zažili něco podobného. Sama taky nemám ráda, když si mám vybrat a nerozumím ani jedné z možností. Abych vám usnadnila výběr, popsala jsem pro vás jednotlivé typy masáží a kritéria, která je dobré zvážit.

Zeptejte se sami sebe, zda je pro vás masáž činnost, kterou chcete zařadit do svého programu pravidelně, odbočka ze stereotypu, anebo poslední záchrana při nedostatku sil a akutní potřebě dobít baterky. Je dobré si uvědomit, jaký typ doteku vám dělá dobře, jestli jemný, pomalý, intuitivní, nebo dáváte přednost masáži, kde se střídají různé typy doteků a jejich intenzita je vyšší. Upřednostňujete doteky na kůži, nebo si přejete mít lehké oblečení?

Pokud potřebujete rychle obnovit síly, je to opravdu dobrý způsob, jak si pomoci. Nelze ale očekávat, že výsledky masáže vydrží týdny. Jestliže chcete uspokojivý výsledek, dopřejte si aspoň 3 masáže v rozmezí 2-3 týdnů.

Když se rozhodnete dopřát si masáž pravidelně, sami zjistíte, jaká frekvence vám dělá dobře. Potom můžete střídat druhy masáží podle aktuálního stavu. Já si dopřávám masáž u kamarádky pravidelně jednou za měsíc. Někdy vynechám, ale když cítím, že tělo potřebuje péči, klidně si ji zopakuji v týdenním intervalu několikrát.

A když si nejste jistí jakou masáž vybrat?
Po krátkém rozhovoru vám masérka doporučí vhodnou masáž, abyste se cítili příjemně odpočinutí a uvolnění.

Relaxační a antistresové masáže jsou vhodné pro osoby, u kterých se často střídá pocit nervozity, úzkosti a únavy, mají výkyvy nálad nebo sklony k impulzivnímu chování. Ideální volba pokud jste přetížení, pod stálým a dlouhotrvajícím tlakem. Nezáleží na tom, jestli jste maminka na mateřské nebo pracujete v kanceláři, vedete hromady projektů nebo jste manažer a nesete velkou zodpovědnost. Antistresová masáž je jako návštěva lázní. Pomalé, dlouhé doteky na celém těle vám dopřejí kvalitní odpočinek. Při pravidelném opakování zlepšuje nespavost, upravuje vysoký krevní tlak, příznivě působí při srdeční arytmii. Snižuje nervozitu a obnovuje vitalitu. Provádí se s olejem nebo bez, podle vaší preference

Tao – skvělá energetizující masáž pro muže nebo pro ženy, které mají spoustu povinností. Při masáži se střídá intenzita doteků i řada masážních technik na celém těle. Dochází k hlubokému uvolnění zad a pánve, aktivují se energetická centra a dráhy meridiánů. Při masáži se používá olej. Pocit, který budete mít po tao zážitku, je opravdu výjimečný.

BIO masáž? Proboha, co to je?
Biodynamické techniky pracují s celým tělem a umožňují v těle rozvést energii tam, kde je jí nedostatek. Z míst, která jsou napjatá a drží vysoký energetický náboj, ji naopak odvádějí. Jednoduché a neustále se opakující pohyby člověka ukolébají do příjemné relaxace a podle rychlosti a intenzity pohybu tělo buď energetizují, nebo uvolňují. Po biodynamické masáži se budete cítit klidní, silní a uvolnění. Tento typ ošetření se může provádět přes lehké oblečení bez oleje, ale i na kůži s olejem. Jsou ideální při chronické únavě a vyčerpání, pomáhají mírnit bolesti hlavy, migrény a nespavost. Obnovují pocity radosti a štěstí, uvolňují napětí a podporují sebeuzdravovací schopnosti těla.

Kraniosakrální terapie je vhodná volba pro velmi citlivé muže nebo ženy se sklonem k přecitlivělosti. Provádí se přes lehké oblečení. Zažijete jemné, pomalé a dlouhotrvající doteky především na chodidlech, kříži, břichu, hrudníku a na hlavě. Kranio harmonizuje a navozuje pocit klidu. Doporučuji zvláště lidem, kteří nesnesou intenzivní dotyk nebo dotyk na holou kůži.

Masáže pro ženy

Možná už dlouho řešíte téma, které se vám začíná projevovat na fyzickém těle. Chronická únava, neustálý stres, pocit, že nejste dost dobrá, citlivá, výkonná, … . Nebo jste výkonná až příliš a slovo odpočinek vypadlo z vašeho slovníku. Pomocí hluboké relaxace a jednoduchých masážních technik speciálně navržených pro ženy se znovu spojíte s vnitřní ženou a intuicí. Uvolněné napětí z pánve oživí vaši sílu, aktivace meridiánů srdce probudí vaši jemnost. Budete se cítit odpočinutá, uvolněná a šťastná. Jako po příjemné dovolené. Masáž přizpůsobuji individuálním potřebám každé ženy.

Váháte a pořád si nemůžete vybrat? Nevadí, chvíli před masáží si popovídáme a společně vybereme pro vás tu nejvhodnější.

Při masážích, při kterých je to potřeba, používám bio slunečnicový olej Saloos. Je bez vůně, lehký, dobře se vstřebává. Pokud máte specifické požadavky ohledně množství nebo druhu oleje, dejte prosím vědět předem.

Masáže, které najdete na těchto stránkách, jsou pro zdravé osoby. Jsou hluboce relaxační a vitalizující, podporují sebeúzdravné mechanismy v těle. S akutním úrazem, v těhotenství, při horečce, onkologickém onemocnění a při psychiatrické péči není vhodné na masáže chodit.

 

Objednejte se na masáž